Fázom!
2010 október 4. | Szerző: Mucis |
Ma reggel voltunk kint a leendő munkahelyem központjában. Majdnem lekéstem a megbeszélt időpontot. Már telefonált Piroska barátném, hogy hol vagyok? Mondom Neki, hogy itt! Erre Ő – DE HOL? 25 percet vártam a trolira, ami nem szokott ilyen sokat késni, de ma valahogy kimaradt. Talán tudta, hogy intézni valóm van a városban?
Mikorra már elindultam volna gyalog, egyszer csak jött. Még el is értük a buszt. Nem kellett volna sietnünk, mert kint kb. egy órát várakoztunk mire minden meglett. Jött is az igazgató úr, aki beszólt nekem, hogy jó a hajam. . . Aztán meg akármerre ment mosolygott rám. Azt mondja Piroska, hogy a szőkéket szereti. Hát tutira kiakadtam, hogy kinézett magának. Még soha, senki nem dicsérte meg a hajamat. Igaz én elég sokat foglalkozom vele, hogy jól álljon, és a hajamra elég hárklis is vagyok, mert mindig jól kell álljon, és nem szeretem, ha hozzáérnek. Talán ez abból is fakad, hogy nem vagyok egy bombázó nő, de ha csinosan öltözködöm, meg a hajam jól áll, egyből azt hiszem, hogy nem vagyok egy elveszett emberke, és talán lehet esélyem még bárkinél is.
Csavarogni nem maradt idő. Hazafele leszálltunk a Honvéd téren, Piroska ment hazafele, meg az ebédért, meg aztán dolgozni, és még benéztem 1-2 helyre. Vette Jancsinak egy tök jó sport cipőt, meg magamnak turiztam egy bársony nadrágot, meg vettem egy új pénztárcát, ami rózsaszín- és fekete színű. Nagyon megtetszett, és már el is van szakadva az előző. Még akarok bentre egy szobapapucsot, ami jó meleg, kellene egy őszi cipő, meg egy táska. Ki is néztem egyet, 3 eft-ért. Talán meg tudom venni még ebben a hónapban.
Aztán már jöttem is hazafele. Most itt ülök a gép előtt és írok. . . Fázom, mert hideg van, és mert reggel is sokat fagyoskodtam mire jött a busz. Valahogy nagyon lehűlt a levegő, nincs olyan jó idő, mint tegnap. A kezem is lefagy, úgyhogy lassan abbahagyom az írást.
Tök jó, most 3 nap pihenő!!!

Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: